top of page

2.EL KLİMA

2.el klima alırken neden bizi tercih etmelisiniz?

Çünkü bizler sizlere karşı mahçup olmak istemeyiz.Klima alırken tüm hususları dikkate alırız.Hiçkimse parasını boşa harcamak istemez.Bizlerde zarar etmek istemeyiz.Çünkü 2EKO klima malının arkasında duran bir işletmedir.

Ayrıca satışa sunulan klimalar aşağıdaki şu işlemlerden geçmektedir

>Klima parçalarına ayrılır

>Klimanın tüm parçalarının dayanıklılığı ve güvenilirliği test edilir

>Hatalı ve arıza cıkarmaya elverişli olan parçalar yenisi ile değiştirilir.

>Parçalar tek tek temizlikten ve bakımdan geçirilir.

>Klima toparlanır ve test ünitesine alınarak çalıştırılır.

>Teste olan cihaz yaklaşık 3 gün boyunca iklimlendirilmiş bir ortamda ısıtma ve soğutma modlarında çalıştırılır.

>Çalışma esnasında Alçak ve Yüksek basınçları,Demeraj ve normal akım değerleri,Voltaj degerleri,evaparasyon ve kondezasyon sıcaklık değerleri,kondenser ve evaparatör üfleme sıcaklık değerleri kontrol edilir.

>Klimaya test edildi damgası vurulara son temizlik işlemi yapılır.

>Ve streçlenerek satışa hazır hale getirilir.

Satış öncesi işlemler

İhtiyacınız olan klimanın öncelikle kapasitesi tespit edilmektedir.Bizimle yapacağınız görüşmeler dahilinde ısıtılacak yada sogutulacak alanın hacmi ve alanı hesaplanır.Ve bu hacme göre ihtiyaç olan klima kapasitesi tespit edilir.

Sizlerden klima bütçenizin maximum nekadar olduğu istenir.Ve bu rakama görede uygun olan klima seçilir.Sizlere whatsapp yoluyla klimanın detaylı fotografları yollanır.Onayınız halinde klima teste alınmış ise 2 gün içerisinde montajı yapılır.İstenilen kapasitede ve bütçede klima mevcut değil yada mevcut olan klima henüz test aşamasından geçmemişse 4 gün içerisinde montajı yapılır.

Montaj işlemleri

Müsait olduğunuz bir zaman diliminde servis listesine kaydınız alınır.Tüm montaj aparatlarının yeni olmasını istemeniz dahilinde 50 ile 150 TL arası ek bir ücret uygulanır.Klimanın mevcut olan montaj ekipmanları kullanmanız dahilindede hiçbir ek ücret istenmez.Her iki durumdada montaj ve servis ücretsiz olacaktır.

Klimanız en uygun bir şekilde montajı gerçekleştirilip çalışır vaziyette size teslim edilir.

Montaj sonrası

Klimanız montaj gününden itibaren ilk 3 ay boyunca olası arızaları ücretsiz olarak tarafımızdan karşılanacaktır.Yani garanti kapsamında olacaktır.Dilerseniz 250 TL lik bir ücretlede yıllık olarak klimanızı garantiye alabilirsiniz.

2 el klimaların fiyatları neye göre belirlenir ?

15 yıllık klima deneyimimizle hangi klimaların ne denli dayanıklı vede zayıf oldugunu bilmekteyiz.Hangi markaların kronik arızaları mevcuttur hangi modeller başarılı ve efsane modeldir.Hepsini servis deneyimimizle kendi bünyemizde tecrübemizde barındırmaktayız.
Bu yüzden klimalarda fiyatı belirleyen önemli hususlardan biri marka ve modelidir.
Ayrıca klimanın albenisi begenisi satış hızı yani görüntüsü ve imalattan kaynaklı lüx yada ekonomik model olmasıda fiyatı etkileyen unsurlardan biridir.
İç ünite kasa görünümü sararmış darbelere magruz kalmıs klimalar fiyatlarını oldukça düşürmektedir.
Az kullanılmış ürünlerde ise model ve yılına bakılmaksızın ücretleri biraz yukarıda olacaktır.
Ancak şunu unutmamak gerekir.Klimalarda aynı arabalar gibi günde çalıştırıldıgı saate ve kullanım süresine göre değerlendirmek gerekmektedir.Tıpki km si yüksek olan bir aracla düşük olan arac arasındaki farklar gibi.
Bu yüzden bizler için Klimaların eski yada yeni olmasının hiçbir önemi yoktur.Bizim için önemli olan uzun yıllar daha kullanabileceginiz ciğeri saglam klimaları hizmetinize sunmaktır.
Şunu belirtmek isterimki ne yazıkki günümüzdeki klimalar eski klimalara göre daha dayanıksız olmaktadır.Artık üreticiler daha fazla kar marjı için ve KULLAN AT yenisini al stratejisini güddükleri için 5 sene öncesindeki klimaların yanına bile yaklasamazlar.
Sözde teknolojide ileri ürünler ancak
Hem tamir fiyatı acısından
Hem yedek parça ve çözüm üretme acısından
Hem kullandıkları parça bakımından
Hemde yıllara karsı dayanıklılıgı acısından
tam bir vasat durumdalardır.

Bu yüzden inverter klimaların her modelini markasını almamaktayız ve satmamaktayiz.

bottom of page